Na práci realitního makléře miluji její rozmanitost. Člověk se nesmí bát komunikovat. Musí mít rovněž patřičnou dávku organizačních schopností a orientovat se v oblastech stavebnictví a interierového designu. Pokud si nevíte rady s koupí nebo prodejem nemovitosti, jsem tady pro vás. 

V případě, že chcete svou práci odvádět na 100%, tak jí musíte milovat. Já mám to štěstí, že má práce je zároveň mým koníčkem. Je pravdou, že se v realitách nepohybuji tak dlouho jako někteří mí kolegové, avšak zálibu v interiérovém designu mám odjakživa. Než jsem se stala realitní makléřkou, pracovala jsem v různých oborech, ale nikdy to nebylo ono. Vždy jsem cítila, že se v těchto případech nejednalo o práci, kterou bych chtěla dělat po zbytek svého života.

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli mám začít pracovat v oboru, o kterém jsem do té doby mnoho nevěděla. Nebylo to jednoduché, ale zpětně mám velikou radost, že jsem se rozhodla právě takto. Přestože jsem se toho musela hodně naučit. Bylo nutné absolvovat mnoho školení a přečíst neuvěřitelné množství knih. Podotýkám, že jsem v tomto ohledu začínala takřka od nuly, jelikož mým původním oborem je zdravotnická technika. Přes to všechno jsou reality mou opravdovou vášní.

Mám za to, že při práci realitního makléře je nejdůležitější vlastností odolnost vůči stresu. Dobře si totiž uvědomuji, že mnohdy jsou v sázce celoživotní úspory mých klientů. Proto je potřeba nutná dávka preciznosti, odpovědnosti a trpělivosti. Mým mottem je, že vždy usiluji o poskytnutí maximálního servisu tak, aby klienti měli minimum starostí.

Když mám trochu volného času a nemusím se věnovat práci, tak volím výlet do přírody, houbaření, případně se věnuji svým čtyřnohým miláčkům. Kromě toho je mou obrovskou zálibou cestování.

Vaše Jana Reich - realitní makléřka.